خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ توسعه کشت گیاهان دارویی اولویت‌ جهادکشاورزی زنجان در سال جدید است
اخبار زنجان/ توسعه کشت گیاهان دارویی اولویت‌ جهادکشاورزی زنجان در سال جدید است

اخبار زنجان/ توسعه کشت گیاهان دارویی اولویت‌ جهادکشاورزی زنجان در سال جدید است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان، حسین جعفری کسب رکورد تولید بیش از نیم میلیون تن گندم را از جمله موفقیت‌های بزرگ حاصل شده طی سال ۹۷ در استان برشمرد و عنوان کرد: کسب رکورد و رسیدن به خودکفایی در تولید گندم در حالی محقق شد که سطح زیر کشت گندم در استان کاهش ۲۰ هزار هکتاری داشته است.

جعفری اجرای سیستم آبیاری نوین در ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان زنجان طی سال ۹۷ را موفقیت بزرگ دیگری در بخش کشاورزی استان دانست و افزود: سطح اجرای آبیاری‌های نوین طی سال‌های ۹۱ و ۹۲ در اراضی کشاورزی استان حدود یک هزار و ۳۰۰ هکتار بوده است.

وی زنجان را یکی از استان‌های موفق و پیشرو در کنترل و مقابله با آفات و بیماری‌های گیاهی دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام وزارتخانه گندم تولیدی استان در سال ۹۷ جزو پاک‌ترین و سالم‌ترین گندم‌های تولیدی بوده است.

زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان موفق به جذب ۲۳۹ درصدی اعتبارات خط اعتباری مکانیزاسیون و کسب رتبه نخست کشوری شد، بیان داشت: در حوزه ترویج نیز جهاد کشاورزی زنجان چهار سال پیاپی موفق به کسب رتبه نخست آموزش بهره‌برداران شده و در تهیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز این سازمان سال گذشته حائز رتبه برتر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی تولید مرغ و افزایش ۱۵ درصدی تولید عسل طی سال گذشته در استان ادامه داد: امور اراضی سازمان نیز طی سال گذشته به عنوان مدیریت برتر در سطح کشور انتخاب و معرفی شد.

جعفری در ادامه به بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مزرعه مرغ مادر تخم‌گذار کشور طی اسفندماه سال گذشته در استان زنجان اشاره و تصریح کرد: با شروع به کار این واحد سهم استان در صنعت مرغ تخم‌گذار کشور از یک درصد به ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی ارتقای مکانیزاسیون و استفاده از تجهیزات جدید در حوزه آبزی‌پروری، خرید تضمینی بیش از ۴۵۴ هزار تن گندم و استفاده از بذور گواهی شده در ۴۵ درصد مزارع استان را از دیگر دستاوردها و موفقیت‌های حاصل شده در بخش کشاورزی استان در سال ۹۷ برشمرد و اضافه کرد: ضروری است در سال جدید واحدهای مختلف با احصای موانع رونق تولید در بخش کشاورزی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های بسیاری در بخش کشاورزی استان مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: توسعه گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده در استان به شمار می‌رود که در سال جدید توجه ویژه به این حوزه در استان خواهد شد و در حال حاضر نیز طرح توسعه ۵۰۰ هکتاری گیاهان دارویی در شهرستان ماهنشان آغاز شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4577324/توسعه-کشت-گیاهان-دارویی-اولویت-جهادکشاورزی-زنجان-در-سال-جدید

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.