خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شهرداری زنجان جهت رفع آبگرفتگی احتمالی آماده است
اخبار زنجان/ شهرداری زنجان جهت رفع آبگرفتگی احتمالی آماده است

اخبار زنجان/ شهرداری زنجان جهت رفع آبگرفتگی احتمالی آماده است

غلامحسن احمدی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: جلسه هماهنگی حوزه‌های مختلف اجرایی و خدماتی شهرداری تشکیل و تصمیمات آن به واحدها ابلاغ شده است.
وی خاطرنشان کرد: هر سال، عملیات لایروبی عمده و اساسی تمام کانال‌ها، مسیل‌ها و آبروها از آغاز فصل پاییز به دلیل در پیش بودن زمستان و بارندگی‌ها انجام می‌شود.
احمدی اضافه کرد: از ابتدای پاییز 97 نیز همین اقدامات، انجام شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد البته تمام کانال‌ها و آبروها مورد بازدید مجدد قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز نسبت به لایروبی آن‌ها اقدام شود و مشکلی برای شهروندان و مسافران نوروزی پیش نیاید.
معاون خدمات شهری شهرداری زنجان تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی وقوع بارندگی، کنترل‌های لازم در حوزه‌های مختلف شهرداری انجام و تعمیرات لازم صورت پذیرفته و خوشبختانه تا امروز گزارشی مبنی بر آبگرفتگی عمده و ایجاد مشکل در این زمینه وجود نداشته است.
وی با اشاره به وجود چاه‌های جذبی در منطقه 3 شهرداری زنجان به دلیل بافت قدیمی و فرسوده، اظهار داشت: این چاه‌ها نیز تخلیه شده و نکرانی از این بابت وجود ندارد.
احمدی با بیان اینکه محل‌های آبگرفتگی، شناسنامه‌دار هستند ، ادامه داد: حوزه معاونت عمرانی تا حد امکان نسبت به رفع و اصلاح آن‌ها اقدام کرده و در محل‌های باقی‌مانده طبق لیست نیز نفرات ثابت قرار دارند تا به محض آبگرفتگی در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنند.
وی افزود: این نیروها در صورت نیاز به تجهیزات، اطلاع‌رسانی می‌کنند تا بازگشایی و رفع آبگرفتگی قبل از بروز مشکل انجام شود.
معاون شهردار زنجان در خصوص اسکان مسافران در چادر و در داخل شهر که در سرما و باران هستند گفت: حسب دستور استاندار در جلسه ستاد مدیریت بحران استان، مقرر شد دستگاه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش شرایط لازم برای اسکان مسافران را فراهم کنند تا مسافران در سرما و باران در خیابان‌ها چادر نزنند.
وی افزود: توصیه شهرداری به مسافران نوروزی این است که از چادر زدن در فضاهایی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد خودداری کرده و از امکانات دستگاه‌های مختلف و مراکز اسکان آن‌ها استفاده کنند تا شرمنده مسافران نشویم.
احمدی با بیان اینکه طبق آمارها تا این لحظه ظرفیت هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، مدارس و سایر مراکز اسکان تکمیل نشده است، خاطر نشان کرد: با این حال اگر شرایط به مرحله‌ای برسد که ظرفیت‌ها تکمیل شود و در صورت دستور مسئولین، سالن مرکز مدیریت بحران شهرداری با امکانات اولیه از قبیل سالن، سرویس بهداشتی، حمام و نمازخانه آماده اسکان مسافران است.
8068/9556

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.