خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مدیران ملزم به ارائه نقشه در زمینه تحقق « رونق تولید» هستند
اخبار زنجان/ مدیران ملزم به ارائه نقشه در زمینه تحقق « رونق تولید» هستند

اخبار زنجان/ مدیران ملزم به ارائه نقشه در زمینه تحقق « رونق تولید» هستند

فتح‌الله حقیقی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به نام سال «رونق تولید» افزود: مقام معظم رهبری پیرو هر سال، نقشه راه را با نام‌گذاری شعار سال تعیین می‌کنند، امسال نیز موضوع اقتصاد را مدنظر قرار دادند و شعار امسال شعار «تولید رونق» است که امیدواریم همه واحدهای تولیدی را اعم از کوچک و بزرگ مورد توجه قرار دهیم و بی‌تردید با تحقق این امر، گشایش‌های خوبی انجام خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه دو اولویت را برای سال ۹۸ در نظر گرفته‌ایم، افزود: رویکرد اول تشکیل ستادی بود که در اسفندماه ۹۷ انجام شد و سعی کردیم از بضاعت، تجربه و نخبگی استان در شکل‌گیری این ستاد استفاده کنیم که وظیفه این ستاد، عملیاتی کردن فرامین مقام معظم رهبری خواهد بود.

حقیقی افزود: برای اینکه امسال بتوانیم رونق تولید را به همراه داشته باشیم باید به صورت علمی‌تر، عملیاتی‌تر، چابک‌تر و برنامه‌ریزی‌تر وارد عمل شده، به طوری که قادر به شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها باشیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه همه مدیران‌کل را الزام کردیم که برای سال ۹۸ حتماً حداقل در پنج محوری کاری که مهم‌ترین کارشان محسوب می‌شود، نقشه راه هدف‌گذاری شده و دارای شاخص و قابل اندازه‌گیری داشته باشد، تصریح کرد: امیدواریم با این نقشه راهی که با هدف مشخص ترسیم می‌کنیم، بتوانیم چابک‌سازی خوبی در همه ابعاد ایجاد کنیم. البته این چابک‌سازی باید به صورت زنجیروار شکل بگیرد و امیدواریم نتیجه آن منجر به رونق تولید واقعی شده و مشکلات کشور کمتر شود، به گونه‌ای که در قواره اقتداری که کشور قرار دارد، در حوزه اقتصادی نیز به این قواره برسیم.

حقیقی با اشاره به اینکه اوج دشمنی آمریکا در سال ۹۷ بود و بر این اساس تلاش کردند که مشکلات اساسی را برای ایران اسلامی ایجاد، مردم را ناامید و شرایط فلج‌کننده‌ای را برای کشور ایجاد کنند، ادامه داد: این در حالی است که ایران اسلامی اقتدار خود را به پشتوانه مردم و با توکل به خداوند حفظ کرد و اوج این اقتدار ما در ۲۲ بهمن بود که ثابت کردند خواب بر هم زدن اتحاد و انسجام ملت هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد.

وی گفت: مردم انتقادات و مطالباتی دارند که به‌حق است ولی این انتقادات و مطالبات هیچ‌گاه مورد سوءاستفاده بیگانگان قرار نخواهد گرفت. ریشه اصلی مشکلات توسط دشمن طراحی شده است. مردم ما همواره ثابت کردند که به راه امام و رهبر فرزانه انقلاب پایبند هستند که این مهم توفیق کمی نیست و در کنار این توفیقات، کارهای خوبی نیز انجام شده است.

استاندار زنجان گفت: سرمایه گذاری در حوزه صنعت از ۲,۵۰۰ میلیار تومان در ۹۲ به ۷,۴۰۰ میلیارد تومان د سال ۹۷ رسیده که هدف گذاری کردیم در سال ۹۸ بیش از ۱,۰۰۰ میلیارد تومان دیگر در این حوزه سرمایه گذاری شود.

حقیقی افزود: هدف‌گذاری صادرات نیز در سال ۹۷ باوجود فشارهایی که داشتیم، ۵۰۰ میلیون دلار بود که به این هدف رسیدیم و این آمار نسبت به سال ماقبل خود جهش نیز داشته است.

وی ادامه داد: همچنین با وجود مشکلاتی که وجود داشت، اجازه ندادیم یک واحد صنعتی تعطیل شود و حتی ۶ واحد را نیز که راکد بود به چرخه واحدهای صنعتی اضافه کردیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4573582/مدیران-ملزم-به-ارائه-نقشه-در-زمینه-تحقق-رونق-تولید-هستند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.