خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ستاد مدیریت بحران آمادگی کامل برای تعطیلات نوروزی داشته باشد
اخبار زنجان/ ستاد مدیریت بحران آمادگی کامل برای تعطیلات نوروزی داشته باشد

اخبار زنجان/ ستاد مدیریت بحران آمادگی کامل برای تعطیلات نوروزی داشته باشد

ستار صفری روز سه شنبه در آخرین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان طارم بر لزوم آمادگی و هماهنگی کلیه دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، در چهارشنبه آخر سال جهت پیشگیری از حوادث و تسهیل در امر مسافرتهای نوروزی و ساماندهی مسافران و جهت مقابله با مخاطرات طبیعی تاکید کرد.
وی افزود: برای جلوگیری از آتش سوزی در سه شنبه پایان سال جمع آوری لاستیک های فرسوده در روستاها و شهرها در دستور کار قرار گیرد، چرا که سوزاندن این نخاله های لاستیکی موجب ایجاد آتش سوزی های گسترده شده، به تاسیسات شهری و روستایی آسیب می زند و موجب آلودگی محیط زیست می شود.
این مسئول از والدین خواست تا فرزندان خود را در مراسم شب چهارشنبه آخر سال تنها نگذارند و عنوان کرد: آمارها نشان می دهد بیشتر حوادث دلخراش این مراسم به علت نبود والدین در کنار فرزندانشان است.
سرپرست فرمانداری طارم از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خواست تا حد امکان با مردم در اجرای ایمن و مناسب مراسم چهارشنبه آخر سال همسو و همگام باشند تا آیین کم خطری را مطابق با سنت باستانی داشته باشیم.
صفری آماده به کار بودن ماشین های آتش نشانی در روستاهای معین را یکی از ضروریات در این ایام عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربیات سالهای گذشته در مواقع بروز آتش سوزی متاسفانه بسیاری از این ماشین ها دارای نواقصی بوده اند که نتوانسته اند عملکرد لازم را داشته باشند، بنا براین لازم است خودروهای آتش نشانی از لحاظ فنی، پربودن مخزن آب، رانندگان و اپراتور در آماده باش کامل باشند و بازرسی و نظارت بر این خودروها بخصوص در ایام تعطیلات در روستاهای درام، شیت، گیلوان و هزارود به صورت دائمی باشد.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان طارم اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب در سال جاری نسبت به سال قبل و افزایش پوشش گیاهی، احتمال آتش سوزی مراتع در سال بعد بیشتر خواهد بود و ضروری است با توجه به پراکندگی جغرافیای شهرستان طارم اکیپ های گشت متشکل از دستگاه های متولی با هم افزایی و تعامل به صورت هماهنگ بازرسی و کنترل بر محیط زیست و مراتع شهرستان را داشته باشند.
صفری جمع آوری و مدیریت شاخ و برگ حاصل از هرس درختان زیتون در حاشیه جاده های شهرستان طارم را یکی دیگر از ضروریات این روزهای شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: این موضوع موجب شده است هم شهرستان برای مسافران عبوری سیمای مناسبی نداشته باشد و هم می تواند در روزهای آینده یکی از عوامل ایجاد حریق در باغ ها و مراتع شهرستان باشد.
این مسئول بر آمادگی پرسنل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، اکیپ های امداد و نجات و اورژانس در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی تاکید کرد.
آماده به کار بودن کشیک اداره ها بخصوص دستگاه های خدمات رسان، ممنوعیت حفاری تا روز ۱۶ فروردین، در دسترس بودن اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران در روزهای تعطیلات، مبارزه با آفت ملخ مراکشی در سال جدید و همچنین مبارزه با آفت موریانه در روستای ارشت از دیگر مورادی بود که مقام عالی دولت در شهرستان طارم بر آنها تاکید کرد.
شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
۹۸۸۶/۶۰۸۵

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.