خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جمعیت هلال احمر نیازمند ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات است
اخبار زنجان/ جمعیت هلال احمر نیازمند ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات است

اخبار زنجان/ جمعیت هلال احمر نیازمند ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی‌اصغر پیوندی شامگاه شنبه در دیدار با استاندار زنجان در محل استانداری زنجان، افزود: استان زنجان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف برخوردار است اما معتقدیم برای رسیدن به حد ایده‌آل فاصله وجود دارد و باید مشکلاتی زیادی را که در پیشبرد اهداف وجود دارد، از میان برداشت.

پیوندی یادآور شد: این جمعیت با دا را بودن ۸۵۰۰ نیروی استخدامی، اساس کار خود را بر مبنای اقدامات و فعالیت‌های داوطلبانه قرار داده و در این راستا به مردم خدمات‌رسانی می‌کند و بی‌تردید با توجه به اینکه ایران جزو کشورهای حادثه‌خیز در دنیا است، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای اقدامات پیشگیرانه و امداد و نجات پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر در ادامه با اشاره به اینکه استان زنجان دارای ۱۰ پایگاه امداد و نجات است، تصریح کرد: اعتبارات سازمان جمعیت هلال‌احمر در سال‌جاری چهار میلیارد تومان بود که تاکنون ۷۵۰ میلیون تومان از این اعتبار تخصیص داده شده است.

پیوندی ادامه داد: در دهه فجر امسال حدود ۳۵ تا ۴۰ انبار امدادی، پایگاه امداد و نجات و نیز ساختمان امدادی را با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور افتتاح کردیم.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: نگاه ویژه استان زنجان در اختصاص زمین می‌تواند به احداث پایگاه‌های مورد نیاز جمعیت هلال احمر منجر شود.

پیوندی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات در سطح کشور فعال است، گفت: نیازمند ایجاد ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات دیگر در کشور هستیم.

وی لزوم توسعه فرهنگ ترافیک کشور را مورد تأکید قرارداد و افزود: متأسفانه توجه نکردن به فرهنگ ترافیک در کشور چالش‌های اجتماعی زیادی را در ایران به همراه داشته است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4569831/جمعیت-هلال-احمر-نیازمند-۶۰۰-پایگاه-امداد-و-نجات-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.