خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سفر رییس جمهوری ایران به عراق بر کل منطقه اثر گذار خواهد بود
اخبار زنجان/ سفر رییس جمهوری ایران به عراق بر کل منطقه اثر گذار خواهد بود

اخبار زنجان/ سفر رییس جمهوری ایران به عراق بر کل منطقه اثر گذار خواهد بود

به گزارش «ابهرآنلاین»، حجت‌ الاسلام جعفر رحیمی در آخرین نماز جمعه ابهر در سال 97 با اشاره به سفر رئیس جمهوری به کشور عراق و دیدار با مراجع تقلید و آیت الله سیستانی، افزود: منطقه اکنون شرایط حساسی را سپری می ‏کند، در حالی خطر تروریسم همچنان ادامه دارد و بحران سوریه، جنایات سعودی در یمن، وضعیت بحرانی فلسطین و اقدامات آمریکا برای استمرار بحران شرایطی نابسامان را بر منطقه حاکم ساخته است.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ‏های منطقه ‏ای ایران و نیز جایگاهی که عراق در اتحادیه عرب دارد، 2 کشور می‏ توانند نقشی مؤثر در حل بحران ‏های منطقه داشته باشند.
رحیمی اظهار داشت: از نکات قابل توجه این سفر واکنش آمریکایی ‏ها به این سفر بوده است که نشانگر خشم و هراس آن‏ها از توسعه و تقویت روابط ایران و عراق است.
امام جمعه ابهر تاکید کرد: در آستانه این سفر، آمریکا اقدام به قرار دادن نام نیروهای مردمی حشد الشعبی در لیست گروه ‏های تروریستی و هم زمان انگلیس حزب ‏الله لبنان را تروریسم معرفی کرد.
وی ادامه داد: وزیر خارجه انگلیس در سفر به یمن در دیدار با دولت مرکزی و مردمی یمن شرط پایان جنگ را دوری انصارالله از حزب‏ الله لبنان عنوان کرد و عربستان نیز به نیابت از آمریکا به بمباران یمن پرداخت که در یک مورد 23 زن و کودک به ‏شهادت رسیدند.
رحیمی با اشاره به اعطای نشان ذولفقار از سوی فرمانده کل قوا به سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: اعطای بالاترین نشان افتخار کشور به سردار سلیمانی، تجلیل رهبر و ملت ایران از همه خانواده‏ های سرافراز شهدای مدافع حرم است که شایسته دریافت بهترین مدال‏ های دنیوی و اخروی هستند.
وی با اشاره به انتصاب رئیس دستگاه قضا از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: در میان توصیه های هشت گانه رهبر معظم انقلاب اصل دوم بر ضرورت مردمی، انقلابی و ضد فساد بودن در راستای جهت ‏گیری اصلی تحولات دستگاه قضایی است که برای تحقق آن باید به وظایف قانونی به درستی و حداکثری عمل شود.
حجت‌الاسلام رحیمی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن، بیان کرد: مقابله با آرایش جنگی دشمن در برابر نظام اسلامی مستلزم برنامه ‏ریزی و ایجاد ساز و کاری است که ظرفیت‏ های کشور را در مقابل این جنگ اقتصادی بسیج کند.
9556/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.