خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ طرح عملیاتی ترافیکی نوروز در زنجان آغاز شد
اخبار زنجان/ طرح عملیاتی ترافیکی نوروز در زنجان آغاز شد

اخبار زنجان/ طرح عملیاتی ترافیکی نوروز در زنجان آغاز شد

به گزارش «ابهرآنلاین»، به منظور آغاز این طرح عملیات ترافیکی، رزمایشی با شرکت بخشی از نیروهای عملیاتی پلیس راه و راهور، جمعیت هلال احمر زنجان، آتش نشانی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی، اورژانس، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در محوطه ستاد نیروی انتظامی استان زنجان برگزار شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان، کاهش میزان سوانح رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان را از مهمترین اهداف این طرح ذکر کرد و گفت: دستگاه های امدادی در واقع خط مقدم حاکمیت در برقراری نظم و امنیت و نهادینه کردن رفتار صحیح در میان مردم است.
سرهنگ جعفر کردلو ادامه داد: این موفقیت در گرو مشارکت و هم افزایی دستگاه های دخیل در این امر و همچنین تعامل مردم با پلیس و سازمان های امدادی است.
وی با بیان اینکه سازمان امدادی در خدمات رسانی، تلاش و زحمات زیادی را بر دوش دارند، اظهار داشت: آمادگی جسمانی بالا در کنار آن، ارتقاء مهارت های حرفه ای، جزو مولفه هایی است که نیروهای امدادی می توانند در شرایط سخت با تاب آوری بالا، انجام وظیفه کنند.
کردلو با تاکید براینکه تلاش دستگاه های امدادی و رسانه های گروهی این است که مردم درک صحیح از شرایط داشته باشند، تصریح کرد: سرعت زیاد، عدم توجه به توصیه ها و هشدارهای پلیس، خستگی و خواب آلودگی و انجام حرکات و رفتارهای پرخطر و حادثه ساز در رانندگی، جز حسرت و اندوه برای خود و دیگران، عاید دیگری نخواهد داشت.
جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با رعایت دقیق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، اجازه دهیم فرزندانمان بهاری دیگر را تجربه کنند.
کردلو افزود: امسال به رغم تلاش ها و طرح های اجرایی، متاسفانه در بحث تصادفات رانندگی، آنطور که شاید و باید خروجی خوب و مناسبی نداشتیم که این نیز به دلایل مختلفی برمی گردد.
وی اظهار داشت: مکلف هستیم تمام تلاش خود را بکار بندیم تا سفرهای نوروزی در کمال صحت و آرامش انجام گیرد و مسافران به سلامت به مقصد برسند و به همین منظور لازم است از تمام ظرفیت های دستگاه های امدادی و مردمی نیز بهره ببریم.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.