خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پسماند روی زنجان به محل دائمی منتقل می‌شود
اخبار زنجان/ پسماند روی زنجان به محل دائمی منتقل می‌شود

اخبار زنجان/ پسماند روی زنجان به محل دائمی منتقل می‌شود

محمدرضا آبی‌پور روز یکشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» اظهار داشت: برای انبار پسماند روی زنجان، مناطقی از زمین های چایرلو و مرصع، نقطه‌یابی شده بود که نیاز به اخذ مجوز از شوراهای عالی حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی کشور داشت.
وی خاطرنشان کرد: مجوزهای لازم، اخذ و نقشه‌های اجرایی آن نیز تهیه شده و زمینی به مساحت 44 هکتار از طریق مدیریت امور اراضی و اداره کل منابع طبیعی استان به شرکت بهین‌فرآور واگذار شد.
آبی‌پور افزود: شرکت بهین‌فرآور، یک شرکت خصوصی است که بر اساس قانون توسط شرکت‌های سرب و روی مستقر در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان ایجاد شده و متولی آماده‌سازی محل جدید در نزدیکی روستای مرصع و مسئول انتقال پسماند به این محل است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان از طراحی سایت‌پلان منطقه خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی آغاز شده و با آماده‌سازی فاز نخست لندفیل (محل دفن پسماند)، انبار پسماند روی در شهرک صنعتی تخصصی متوقف و سپس پسماند به محل جدید منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه تلاش می‌شود محل انبار جدید در کمترین زمان آماده شود گفت: این کار، زمانبندی دارد و باید خاک‌برداری و زمین ایزوله شود تا آلودگی پسماند به اطراف پراکنده نشود که بر این اساس ممکن است چهار ماه به طول انجامد.
آبی‌پور با بیان اینکه این کار کاملا مهندسی و حساب‌شده است خاطرنشان کرد: آماده‌سازی این محل بر اساس نظارت سازمان حفاظت محیط زیست کشور انجام می‌شود تا آلودگی نداشته باشد و مردم زنجان برای همیشه از آلودگی ناشی از ادامه انبار پسماند در شهرک صنعتی آسوده خاطر شوند.
وی با بیان اینکه میزان روی موجود در پسماند، خیلی کم است اظهار داشت: سایر فلزات سنگین مانند منگنز در پسماند وجود دارد که احصا و استفاده مجدد از آن توسط شرکت‌های دیگری انجام خواهد شد و شرکت بهین‌فرآور فقط آماده‌سازی زمین و مدیریت انتقال پسماند را بر عهده دارد.
به گزارش «ابهرآنلاین»، شهرک صنعتی تخصصی روی در پنج کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و با فعالیت بیش از 60 واحد صنعتی، 70 درصد روی کشور را تولید می‌کند و روزانه 2 هزار تن پسماند روی در این استان تولید می‌شود.
9556/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.