خانه » اخبار » نماینده مردم ابهر و خرم‌دره: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌ آبرسانی سد کینه‌ورس اختصاص یافت
نماینده مردم ابهر و خرم‌دره: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌ آبرسانی سد کینه‌ورس اختصاص یافت

نماینده مردم ابهر و خرم‌دره: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌ آبرسانی سد کینه‌ورس اختصاص یافت

ابهرآنلاین: در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ 81 میلیارد ریال از کمیسیون تلفیق مجلس و  مبلغ 80 میلیارد ریال از محل فروش اوراق مشارکت به پروژه آبرسانی به شهرهای ابهر و خرم‌دره اختصاص پیدا کرده است.13920107000054_PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌دره، ظهر امروز در جلسه بررسی مسئله آب این شهرستان ضمن با اهمیت عنوان کردن بحث آب و فاضلاب اظهار داشت: بحث فاضلاب در سلامت انسان خیلی مهم است و درصد عمده‌ای از امراض نوین ایجاد شده به دلیل مشکلاتی است که در فاضلاب کشور داریم.

وی افزود: با تکنولوژی فعلی قدرت مهار و تخریب آلاینده‌های جدیدی که وارد آبهای زیر زمینی می‌شود را نداریم که در این زمینه باید فکر اساسی شود.

نماینده مردم شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه آبرسانی سد کینه‌ورس و آب و فاضلاب شهرستان خرم‌دره خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در کمیسیون تلفیق مجلس مبلغ 81 میلیارد ریال و از محل فروش اوراق مشارکت 80 میلیارد ریال به پروژه آبرسانی سد کینه‌ورس به شهرهای ابهر و خرم‌دره اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: به پروژه فاضلاب شهری خرم‌دره از محل کمیسیون تلفیق مجلس 46 میلیارد ریال و از محل فروش اوراق مشارکت 40 میلیارد ریال اختصاص پیدا کرده که با جذب این اعتبارها شاهد پیشرفت سریع این پروژه‌ها در منطقه خواهیم بود.

مدیر عامل در این جلسه گزارشی از وضعیت پروژه آبرسانی سد کینه‌ورس و فاضلاب شهر خرم‌دره و اجرای عملیات خطوط انتقال اصلی و مخازن ذخیره آب ارائه کرد.

مسلم پور‌نصرت با بیان اینکه طرح آبرسانی سد کینه‌ورس از مهمترین طرح‌های مهر ماندگار شرکت آب و فاضلاب استان زنجان است، گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، آب شرب و کشاورزی دو شهر خرم‌دره و ابهر تامین می‌شود.

وی در ادامه خواستار مساعدت در تامین منابع مالی آبرسانی از سد کینه‌ورس و توسعه فاضلاب شهری ابهر و خرم‌دره شد.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.