خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حضور در فضای مجازی با نگاه عفیفانه یک جهاد مقدس است
اخبار زنجان/ حضور در فضای مجازی با نگاه عفیفانه یک جهاد مقدس است

اخبار زنجان/ حضور در فضای مجازی با نگاه عفیفانه یک جهاد مقدس است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت اسلام مسعود صفی یاری صبح چهارشنبه در کارگاه آموزشی تخصصی عفاف و حجاب در محل اداره تبلیغات اسلامی استان، افزود: کارگاه آموزشی تخصصی حجاب و عفاف برنامه مهم ستاد صیانت از حجاب و عفاف  است که برگزار می‌شود. 

وی بابیان اینکه نباید به مقوله مهم حجاب و عفاف به  عنوان یک کار دستوری که از سازمان تکلیف شده نگاه شود، اظهار کرد: کار دستوری در حوزه معنوی جواب نمی‌دهد، موضوعات معنوی باید به دل بنشیند و به باور تبدیل شود و به‌ عنوان یک کار تکلیفی و تعمیقی به آن نگاه شود. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: عفاف همان پاکدامنی است و در این میان باید جامعه اسلامی و ایمانی اهتمام جدی به این مقوله داشته باشند. 

صفی یاری بابیان اینکه در گام دوم انقلاب که از طرف مقام معظم رهبری به‌عنوان یک ساختار و راهبرد در ۴۰ سالگی انقلاب صادرشده است ، افزود: در این راهبرد معنویت و باورهای ایمانی جامعه مورد تأکید قرار گرفته است. 

وی گفت: مقام معظم رهبری، نماز، جبهه و جنگ، مدافعین حرم، مدافعین وطن و هشت سال دفاع مقدس را به‌عنوان یک تحول برجسته از نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته یادآوری می‌کنند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه باورهای اسلامی در ذهن و دل جامعه باید نهادینه شود، گفت: باید این باور در خانواده نهادینه شود تا در جامعه هم نهادینه شود و اگر این مهم محقق شود جامعه، اسلامی و ایمانی می‌شود. 

صفی یاری با بیان اینکه حجاب ، خروجی عفاف است، گفت: اگر کسی محجبه است از دریچه عفت وارد شده و در پوشش مناسب خود را نشان می‌دهد. 

وی افزود: برای اینکه دستور العمل عفاف و حجاب را اجرا کنیم باید به شناخت مقدماتی از این مقوله برسیم تا آن را به درستی در جامعه عملیاتی کنیم. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه در سال‌های گذشته دوره عفاف گرایی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار شد، افزود: این برنامه باید دامنه‌دار باشد. 

وی بابیان اینکه در بحث حجاب و عفاف باید از قالب کلیشه‌ای اداری خارج شد، گفت: اگر از بعد محتوایی به بحث حجاب و عفاف نگاه کنیم تأثیرگذاری بهتری خواهد داشت. 

صفی یاری ادامه داد: عفاف قوه باطنی است که انسان باید خودش حساب‌وکتاب و کنترل کند،  با اجبار، زور و پول، با بخشنامه و ابلاغیه نمی‌شود کاری کرد. 

وی با بیان اینکه اگر در حوزه فضای مجازی عفیفانه وارد شویم کار جهادی است، افزود: حضور در فضای مجازی با نگاه عفیفانه یک جهاد مقدس محسوب می‌شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.