خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ لزوم استفاده از زبان هنر در برگزاری مراسم مذهبی
اخبار زنجان/ لزوم استفاده از زبان هنر در برگزاری مراسم مذهبی

اخبار زنجان/ لزوم استفاده از زبان هنر در برگزاری مراسم مذهبی

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، عیسی علیزاده  صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مطلوب آیین اختتامیه چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و حسینیه اعظم زنجان، تصریح کرد: یکی از رموز موفقیت این برنامه بعد از چهار دوره، استفاده از زبان هنر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ در عصر حاضر، یک مقوله تاثیرگذار بوده و اعتقاد راسخ به این مهم داریم که همه برنامه‌ها باید در قالب‌های فرهنگی برگزار شود، ادامه داد: تجربه نشان داده است که برگزاری برنامه‌هایی که مربوط به آیین و سنت مردم است، اگر در قالب موضوعات فرهنگی برگزار شود، به‌مراتب تاثیر و مانایی بیشتری خواهد داشت.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با یادآوری اینکه یکی از دغدغه‌های برگزاری برنامه‌های فرهنگی، تداوم‌بخشی به این برنامه‌ها است، اظهار کرد: بی‌شک، هر برنامه‌ای دارای نواقص و نقاط قوت است، اما برای بهتر برگزار شدن این‌گونه برنامه‌ها باید نسبت به شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کرد.

علیزاده با اشاره به اینکه سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، یکی از برنامه‌های موفق در حوزه فرهنگی و آیینی است که امسال شاهد برگزاری چهارمین دوره این رویداد دانشجویی بودیم، افزود: حضور پرشور دانشجویان در این مراسم یادآور این نکته است که دانشجویان به مراسمی که با امام حسین (ع) مرتبط است، اقبال ویژه‌ای نشان می‌دهند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه، میزبانی حسینیه اعظم زنجان بوده است، افزود: بی‌تردید برگزاری سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در حسینیه اعظم که قرابت زیادی با محتوای این برنامه دارد، توانسته است در پربار برگزار شدن این برنامه طی چهار دوره نقش ارزنده‌ای ایفا کند.

مراسم پایانی سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی سه شنبه شب برگزار شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4547478/لزوم-استفاده-از-زبان-هنر-در-برگزاری-مراسم-مذهبی

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.