خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مجوزهای تولید صنایع دستی در زنجان ۶۵ درصد رشد دارد
اخبار زنجان/ مجوزهای تولید صنایع دستی در زنجان ۶۵ درصد رشد دارد

اخبار زنجان/ مجوزهای تولید صنایع دستی در زنجان ۶۵ درصد رشد دارد

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون میرزالو ظهر چهارشنبه در مراسم گشایش چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی در صنایع دستی با بیان اینکه ۶۵ درصدی مجوزهای صادر شده برای تولید محصولات صنایع دستی در سال گذشته در استان زنجان بوده است، افزود: از ابتدای  امسال تا ۱۵ بهمن ماه تعداد مجوزهای صادر شده ۹۴ درصد بیشتر از میزان پیش بینی‌ها محقق شده و این آمار نشان از رونق فعالیت‌های صنایع دستی در زنجان است.

وی با بیان ایکه تعداد مجوزهای صادر شده در استان زنجان بیش از پیش‌بینی‌های اولیه سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی بوده است، ادامه داد: روند موجود در درخواست و صدور مجوزها نشان از فعالیت جدی مسئولان صنایع‌دستی در استان دارد. 

میرزالو ملیله، چاروق و مس را به عنوان تولیدات شاخص صنایع دستی استان زنجان عنوان کرد و گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته تعداد  کارگاه‌ها وفروشگاه‌های  تولید مس، چارق و ملیله افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر آموزش و حمایت از تولید صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه توسعه کارگاه‌های صنایع دستی باعث ایجاد ۱۵۵۰ شغل جدید در استان شده است، گفت: امروز فارغ‌التحصیلان حوزه هنر، طراحی صنعتی و صنایع‌دستی در این حوزه با استفاده از تکنیک‌های نوین در صدد ساخت محصولات نوین هستند که چنین مسابقاتی کمک شایانی در این عرصه به علاقه‌مندان خواهد کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4547827/مجوزهای-تولید-صنایع-دستی-در-زنجان-۶۵-درصد-رشد-دارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.