خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و هنری در استان زنجان توسعه می یابد
اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و هنری در استان زنجان توسعه می یابد

اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و هنری در استان زنجان توسعه می یابد

فاطمه کرباسی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به برگزاری دهمین جشنواره ادبی شعر و قصه اشاره کرد و افزود: این جشنواره در بخش‌های شش‌گانه شعر کلاسیک فارسی، شعر کلاسیک ترکی، شعر آزاد فارسی ، داستان کوتاه فارسی و داستان کوتاه ترکی و شعر آزاد ترکی، برگزار می‌شود. 

وی اظهار کرد: اختتامیه این جشنواره ۱۷ اسفندماه امسال برگزار می‌شود و تا کنون بیش از ۸۵۰ اثر به جشنواره ادبی شعر و قصه ارسال‌شده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بابیان اینکه فرهنگسراها و مجتمع‌های فرهنگی باید به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: متأسفانه این امر تاکنون  در استان زنجان محقق نشده است. 

کرباسی تأکید کرد: واگذاری مجتمع‌های فرهنگی به بخش خصوصی توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان را به دنبال دارد. 

وی افزود: استان زنجان در عرصه فرهنگ و هنر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه‌ای برخوردار است و در این میان فعالان این عرصه به اعتلای فرهنگ و هنر استان زنجان کمک کنند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بابیان اینکه استان زنجان در زمینه فرهنگ و هنر می‌تواند در کشور سرآمد باشد، ابراز کرد: استان زنجان استعدادها و پتانسیل خوب و بالایی در حوزه فرهنگ و هنر دارد. 

کرباسی بر توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در استان زنجان تأکید کرد و افزود: توجه به توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در استان زنجان انگیزه جوانان برای حضور در حوزه‌های فرهنگی و هنری را بیشتر کرده و توسعه انجام برنامه‌ها ی فرهنگی را هم به دنبال دارد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.