خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پلیس راهور برای اعمال قانون نیازمند حمایت افکار عمومی است
اخبار زنجان/ پلیس راهور برای اعمال قانون نیازمند حمایت افکار عمومی است

اخبار زنجان/ پلیس راهور برای اعمال قانون نیازمند حمایت افکار عمومی است

سرهنگ محمدحسن خلجی، روز سه شنبه در بازدید از «ابهرآنلاین» مرکز زنجان، افزود: افکار عمومی نسبت به اهداف پلیس، آگاهی و آشنایی کامل ندارند و با این تفکر حاکم به حتم پلیس راهور به هدف خود که کاهش میزان تصادفات و روان سازی ترافیک است دست نخواهد یافت.
وی با تاکید براینکه پلیس راهنمایی و رانندگی زنجان برای کاهش تصادفات رانندگی تلاش وافر می کند، اظهار داشت: مردم باید یقین پیدا کنند که اعمال قانون فقط به خاطر حفظ سلامت و امنیت عابران، رانندگان و سرنشینان خودروها است.
خلجی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم برخی از رانندگان خودروها با بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، بلای جان عابران و سرنشینان خودروها شوند.
وی بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی را ناشی از عدم توجه به جلو و رعایت نکردن حق تقدم عبور و سرعت بالا دانست و افزود: برای کاهش سوانح رانندگی لازم است پویش مردمی رانندگی بین خطوط راه اندازی شود و تازمانیکه رانندگان به این خطوط احترام نگذارند و به رانندگی بین خطوط بی توجه باشند از میزان تصادفات خودرویی کاسته نخواهد شد.
خلجی با بیان اینکه در اقصی نقاط جهان میزان تصادف رانندگی جلو به عقب به حد صفر رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما، برخی رانندگان وسایط نقلیه توجه چندانی به نقطه مقابل ندارند که این کار به حتم خطر و تهدید جدی برای خود راننده، سرنشینان و عابران پیاده است.
مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: طی 10 ماهه امسال 33 نفر بر اثر تصادفات رانندگی درون شهری استان زنجان جان باختند که این رقم در سال گذشته 26 نفر بود و به منظور کاهش تصادفات باید با دقت و حساسیت بیشتری اعمال قانون کرد تا جان و امنیت و آرامش روانی عموم مردم به خطر نیفتد.
خلجی، با بیان اینکه 14 نفر از کشته ها مربوط به موتورسیکلت سواران بود که اغلب نیز به خاطر ضربه و صدمه وارده به سر جان باختند، افزود: از سال 87 به ویژه طی چد سال اخیر، وقوع تصادفات رانندگی و تعداد کشته ها، روند کاهشی به خود گرفته بود اما امسال روند صعود در پیش گرفته است که این هشداری جدی است و باید فکری اساسی به این معضل مهم شود.
وی با تاکید براینکه برای کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت نیازمند انقلاب فرهنگی هستیم، اظهار داشت: پلیس راهور زنجان به همین منظور کارهای فرهنگی را به عناوین مختلف در اولویت و دستور کار قرارداده است و اطمینان داریم که با رعایت فرهنگ ترافیک، اخلاق و مسئولیت پذیری بتوانیم در کاهش وقوع تصادفات رانندگی به نقطه مطلوب برسیم.
خلجی با بیان اینکه هیچ راننده ای حق ندارد جان خود و دیگران را با خطر مواجه کند، افزود: رانندگان باید بدانند که اولویت عبور در خیابانهای سطح شهر با عابران پیاده است و عابران نیز باید آگاه باشند که در کمربندی ها نیز اولویت عبور با وسیله نقلیه است.
وی، رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی را وظایفه اصلی و بسیار مهم رانندگان دانست و ادامه داد: مردم و رانندگان یقین بدانند که پلیس راه و راهور، دغدغه سلامت آنان را دارد و به صورت شبانه روز تلاش می کند تا کسی قربانی تصادفات رانندگی نشود و اگر هم جریمه ای نوشته می شود نه به خاطر درآمدزایی بلکه فقط و فقط به خاطر حفظ جان آنان است.
خلجی افزود: در اعمال جریمه استان زنجان در ردیف بیست و پنجم قرار دارد و پلیس راه و راهور زنجان بیشتر به تذکر و راهنمایی تاکید دارد مگر اینکه راننده خاطی مستحق جریمه باشد.
مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان به استفاده از دروبین های نظارتی اشاره کرد و گفت: پلیس راهور استان زنجان، نقاط حساس شهر زنجان به صورت مکانیزه کنترل می کند و تا پایان سال نیز سه تقاطع دیگر نیز به سیستم هوشمند مجهز خواهد شد.
وی با تاکید براینکه کنترل مکانیزه تردد خودروها باعث می شود تخلفات رانندگی از دید پلیس راهور پنهان نماند و از طرفی نیز از ایجاد گره ترافیکی جلوگیری کرده و در روان سازی ترافیک نقشی مهم دارد، افزود: 25 نقطه از خیابان های شهر زنجان به ویژه هسته مرکزی و نقاط پرتردد، مجهز به دوربین های نظرتی هستند که با ثبت تخلفات رانندگی، پلیس نسبت به اعمال قانون اقدام می کند و بهتر است رانندگان خودروها به هوش باشند.
خلجی، کیفیت و میزان دقت دوربین های نظارتی را بسیار بالا خواند و اظهار داشت: وقتی تخلف رانندگی برای پلیس محرز می شود راننده مشمول جریمه شده و برگ جریمه صادره نیز از طریق پست در اختیار راننده خاطی قرار می گیرد.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.