خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۳۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در زنجان مسدود شد
اخبار زنجان/ ۳۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در زنجان مسدود شد

اخبار زنجان/ ۳۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در زنجان مسدود شد

یوسف رضاپور در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» از ۱۴ هزار و ۴۶ حلقه چاه مجاز در استان زنجان خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۶۳۷ حلقه چاه بدون پروانه هستند که قبل از این ۷ هزار و ۳۶۹ حلقه بود.

وی اظهار کرد: درمجموع  از این منابع آبی یک میلیارد و ۳۹۷ میلیون مترمکعب آب برداشت می‌کنیم که از این میزان ۳۳۰ میلیون مترمکعب مربوط به چاه‌های فاقد پروانه است و حدود ۲۵ درصد سهم چاه‌های فاقد پروانه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان گفت: تا پایان سال ۹۶ حدود دو هزار و ۹۹۲ حلقه چاه را مسدود کردیم و هزار و ۲۷ حلقه چاه هم پلمب شد و اجازه بهره‌برداری ندادیم.

رضاپور تأکید کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون نیز ۳۵۲ حلقه چاه  فاقد پروانه را مسدود کردیم و خوشبختانه دادگستری و دادستانی همکاری لازم را دارند.

وی بر مدیریت مصرف آب از سوی کشاورزان زنجانی تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی روستاییان با انشعاب غیرمجاز آب باعث بحران آب می‌شوند و این اصلاً به نفع استان و مردم نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان ابراز کرد: استفاده درستی از آب در استان زنجان نمی‌شود بنابراین باید الگوی کشت و الگوی صحیح مدیریت آب در بخش کشاورزی تغییر کند و تحقق این امر نیازمند همکاری رسانه‌ها است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.