خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پنج شکارچی خرگوش در دام محیط بانان خدابنده گرفتار شدند
اخبار زنجان/ پنج شکارچی خرگوش در دام محیط بانان خدابنده گرفتار شدند

اخبار زنجان/ پنج شکارچی خرگوش در دام محیط بانان خدابنده گرفتار شدند

سیدرضا مدنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: این شکارچیان خاطی که بومی منطقه هستند با همکاری خوب و نزدیک ماموران انتظامی در دام محیط بانان افتادند.
وی اظهار داشت: از این پنج شکارچی غیرمجاز که در شهر گرماب از توابع شهرستان خدابنده مبادرت به شکار کرده بودند، یک قبضه اسلحه پنج تیر پران و لاشه یک سر خرگوش کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده گفت: این شکارچیان متخلف پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی گرماب معرفی شدند.
مدنی افزود: برای شکار هر سر خرگوش مبلغ 300 هزار تومان جریمه به عنوان ضرر و زیان به حیات وحش و طبیعت در نظر گرفته شده است که افراد خاطی باید آن را به حساب محیط زیست واریز کنند و به لحاظ جنبه عمومی جرم نیز قاضی پرونده، رای و نظر می دهد.
وی تصریح کرد: خرگوش طعمه اصلی گرگ محسوب می شود و0 این جانور وحشی به خاطر کمبود طعمه به ناچار به سکونت گاه های انسانی نزدیک شده و انسان ها و دام های اهلی را مورد حمله قرار می دهد.
مدنی افزود: در واقع یکی از دلایل اصلی حمله گرگ به انسان، شکارکردن خرگوش ها است و به همین خاطر نیز محیط زیست در حفظ و حراست از طعمه گرگ ها جدی است و با خاطیان بدون هیچ اغماضی برخورد می کند.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.