خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ روحانیون آگاهی عمومی در حوزه منابع طبیعی را ارتقا دهند
اخبار زنجان/ روحانیون آگاهی عمومی در حوزه منابع طبیعی را ارتقا دهند

اخبار زنجان/ روحانیون آگاهی عمومی در حوزه منابع طبیعی را ارتقا دهند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی وقف چی ظهر یکشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های آبخیزداری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و اهمیت فرسایش خاک، آبخیزداری در کشور باید مورد توجه قرار گیرد و خوشبختانه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بر تحقق این امر مهم تأکید دارد. 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند فرسایش خاک در استان زنجان نگران کننده است، تداوم روند موجود را باعث از بین رفتن پوشش گیاهی در مناطق مختلف استان عنوان کرد و گفت: طرح‌های آبخیزداری باید در بالادست‌ها اجرا شود و با توجه به حجم بالای کار نیازمند بسیج همگانی در این حوزه هستیم.

وقف چی بر استفاده از ظرفیت نماز جمعه و روحانیون  برای آگاه‌سازی در حوزه منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: حراست و حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی است. 

وی افزود: ظرفیت های خوبی در زمینه فرهنگ سازی برای حفاظت از منابع طبیعی در استان وجود دارد و باید فعالیت های این حوزه تقویت شود. 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در حال حاضر در بسیاری از مناطق استان زنجان برداشت‌های بی‌رویه موجب کاهش آب سفره‌های زیرزمینی شده است، ابراز کرد: مطالعه جامع در زمینه منابع طبیعی  در استان صورت گیرد و منابع طبیعی جلوی برداشت‌های بی‌رویه را بگیرد. 

وقف چی با تاکید بر اینکه در زمینه فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی باید از برنامه های مقطعی پرهیز کرد، گفت: برنامه‌ریزی در زمینه منابع طبیعی ضروری است و باید در این زمینه توجه بیشتری شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.