خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۷۰ درصد امکانات برق فشارقوی کشور در استان زنجان تولید می‌شود
اخبار زنجان/ ۷۰ درصد امکانات برق فشارقوی کشور در استان زنجان تولید می‌شود

اخبار زنجان/ ۷۰ درصد امکانات برق فشارقوی کشور در استان زنجان تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی ظهر یکشنبه در آیین بهره‌برداری از زیرساخت‌های شهرک صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه زنجان ظرفیت لازم برای  توسعه را دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود، ادامه داد: پروژه شهرک صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات یکی از چهل پروژه انتخاب شده استان است و رسانه‌ها و صاحب‌نظران برای دست‌یابی به این مهم مدیریت استان را یاری کنند.

حقیقی افزود: در حوزه برق بر اساس آمار اعلام شده توسط وزارت نیرو و شرکت مادرتخصصی توانیر، ۷۰ درصد امکانات برق فشارقوی کشور در استان زنجان تولید می‌شود و باید از سرمایه‌ موجود در استان استفاده بهینه کرد تا زنجیره تولید و ارزش افزوده بخش برق در استان افزایش پیدا کند.

استاندار زنجان گفت: اگر صنعت آی تی در استان پا بگیرد کم‌هزینه بودن، زودبازده بودن و اشتغال‌زایی بالا از ویژگی‌های این صنعت است و توسعه اقتصاد، حفظ اشتغال موجود و اشتغال جدید نیاز امروز کشور در شرایط موجود است. 

حقیقی به اهمیت واگذاری زمین در شهرک فناوری اطلاعات، برق و الکترونیک اشاره کرد و افزود: در ارتباط با فناوری اطلاعات، صاحب سبک بودن زنجانی‌ها در این زمینه و مرکزنشین‌ بودن زنجانی‌های صاحب سبک و در خارج از کشور بودن برخی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، علتی بر اهمیت این شهرک در استان است. 

وی یاد آور شد: افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات در سطح بالا و ملی در کشور فعالیت می‌کنند، اغلب زنجانی هستند به همین دلیل باید تلاش کرد که سرمایه‌گذاری و ایده‌های این افراد در داخل استان زنجان به بار بنشیند. 

استاندار زنجان گفت: با ورود و سرمایه‌گذاری این افراد به استان سایر سرمایه‌گذاران نیز تمایل به حضور در استان را خواهند داشت. 

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.