خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۲۴۲ نفر امسال بر اثر تصادفات جاده ای زنجان جان باختند
اخبار زنجان/ ۲۴۲ نفر امسال بر اثر تصادفات جاده ای زنجان جان باختند

اخبار زنجان/ ۲۴۲ نفر امسال بر اثر تصادفات جاده ای زنجان جان باختند

دکتر مهرداد ستاره روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: شمار جان باختگان ناشی از تصادفات جاده ای این استان طی 10 ماهه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28.4 درصد افزایش دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به تحلیل های انجام گرفته طی مدت یاد شده وضعیت متوفی در هنگام تصادفات 109 نفر راننده، 108 نفر سرنشینان و 25 نفر به عابر اختصاص داشت.
این مسئول ادامه داد: بنابر این میزان فوتی های راننده و سرنشینان در تصادفات 10 امسال این استان و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 14درصد و 56 درصد رشد نشان می دهد.
وی اضافه کرد: 42 مورد از تصادفات در جاده های خاکی روستایی استان طی 10 ماهه سال گذشته به وقوع پیوست که این تعداد طی مدت یاد شده امسال 25 مورد ثبت شد که در مقایسه کاهش 40 درصدی را نشان می دهد.
ستاره افزود: بر این اساس در 10 ماهه امسال،35 مورد از تصادف های فوتی نیز در داخل شهرهای استان گزارش شد که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 22 مورد بود که افزایش 59 درصدی را نشان می دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان خاطرنشان کرد: از مجموع فوتی های سوانح رانندگی استان در مدت یادشده امسال 157نفر به شهرستان زنجان اختصاص دارد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 113 نفر بود، 38 درصد افزایش نشان می دهد.
به گفته وی، از مجموع فوتی تصادفات 10 ماهه امسال زنجان و به ترتیب 43، 30، 6، چهار و 2 مورد آن به شهرهای ابهر، خدابنده، خرمدره و طارم ماهنشان اختصاص دارد.
9646/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.