خانه » اخبار » معرفی وبسایت تاریخ ما
معرفی وبسایت تاریخ ما

معرفی وبسایت تاریخ ما

تاریخ ما

لوگوی

وب‌سایت «تاریخ ما » دانشنامه فرهنگی است که از تیر ماه سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده و مطالب تولیدی را در وب‌گاهی با همین نام منتشر می‌کند.

« تاریخ ما » پربیننده‌ترین سایت‌ تاریخی در ایران است که بیشترین تمرکز آن بر حوزه تاریخ جهان باستان است؛ اما موضوعات دیگری چون فرهنگ، علوم اجتماعی، فلسفه، عرفان، ادیان و مذاهب، اساطیر، چهره‌های ماندگار با تأکید ویژه و با اولویت قرار دادن به نگاه تاریخی و مستند در حوزه ی فعالیت این وب گاه می باشد.

«تاریخ ما» فعال‌ترین و قدیمی‌ترین وبسایت تاریخی ایران است که در سیزده سال اخیر با انتشار رایگان کتاب‌ها، مقالات، یادداشت‌ها، فیلم‌ها و تصاویر مرتبط با تاریخ ایران و جهان با هدف «گِرد آوری اِطّلاعات جامع و قابلِ استناد درباره تاریخِ، بر روی وبستان پارسی» فعالیت می‌کند.

 

وبسایت تاریخ‌ ما

صفحه اصلی تاریخ ما

این سایت از جمله فعال‌ترین و قدیمی‌ترین وبسایت‌های تاریخی ایران است که در ۱۳ سال گذشته با انتشار رایگان کتاب، مقالات، یادداشت‌ها، فیلم و … اقدام به گردآوری و اشتراک اطلاعات قابل استناد تاریخی نموده است.

« تاریخ ما » با تمام وجود معتقد است که کاربران و خوانندگان سایت ، ارزشمند و زمانی که آنان صرف مطالعه و گشت و گذار در تاریخ ما می‌کنند، گران بها است. لذا همواره جدیدترین و کامل ترین مطالب را با نهایت دقت و حساسیت ارائه کرده و این گونه پذیرای کاربرانش است.

«تاریخ ما» به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی فعالیت می‌کند . از جمله مهم‌ترین بخش‌های این سایت :

– تاریخ باستان
– اساطیر و افسانه‌ها
– اخبار میراث فرهنگی
– معرفی مشاهیر
– کتابخانه تاریخی

می‌باشد و عمده شهرت آن به علت کتابخانه تاریخی آن است که بیش از ۳۰۰۰ را در دسترس علاقمندانش قرار داده است.

باقی آثار این وبسایت شامل بیش از ۲۶۰۰۰ مقاله به ۴ زبان‌ مذکور می‌باشد که به مشتاقان تمدن و فرهنگ تقدیم شده است.

 

بخش روم شرقی سایت تاریخ ما

بخش روم شرقی تاریخ ما

« تاریخ ما» توسط «اِنی کاظمی» در سال ۱۳۸۶ بنیانگذاری شده است. مرکز ثبت این وب‌گاه در «جمهوری اسلامی ایران» می باشد و بیش از ۶۰ درصد از مطالب این وب‌گاه تولیدی و باقی بازنشر مقالات نویسندگان عضو وب‌گاه و تارنماهای مشهور حوزه تاریخ می باشد. مشی عمومی “تاریخ ما” حرکت بر اساس رویکردی بی‌طرفانه است و دیدگاه‌های گوناگون و متضاد در کنار هم منتشر می‌شوند و این مسئله موجب انتقاد برخی سایت های اصولگرا و جریان‌های مذهبی شده است.

« تاریخ ما » با داشتن بیش از یک میلیون (۱.۰۰۰.۰۰۰) صفحه ایندکس شده در موتور جستجوی گوگل افتخار دارد روزانه میزبان بیش از ۱۰۰ هزار نفر از کاربران و میهمانان جدید خود باشد. این وب‌گاه در حالی که رتبه ۲۵۰ الکسا کشور و ۱۳٫۷۰۰ دنیا را داشت و درحالی با میانگین ۱۰۰٫۰۰۰ بازدید کننده بازدید یک در جهان سوم را تکان داده بود، در آبان ۱۳۹۱، توسط “کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه” به علت نامعلوم فیلتر شد و تلاش‌ها برای رفع فیلترینگ آن به جایی نرسید.

مقاله « ملکه کی» با بیش از 100 هزار بازدید

مقاله « ملکه کی» با بیش از ۱۰۰ هزار بازدید ( بخش تاریخ کره)

هم اکنون “تاریخ ما” با تغییر آدرس به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ عموم مدیران و کاربران ارشد این وب‌گاه دانشجویان رشته‌های علوم انسانی هستند.
هدف این وبسایت حفظ و گسترش مطالب تاریخی مستند است و تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین و کامل‌ترین مطالب را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

 

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.